Specialista na přírodní linoleum,
marmoleum, vinyl, pvc
a další podlahové krytiny

Nabízíme prodej a odbornou instalaci


Je možné zkombinovat linoleum a podlahové vytápění?

Je linoleum vhodné na podlahu s podlahovým vytápěním nebo není?
Za předpokladu, že teplota podlahy nepřesáhne 27°C, můžete linoleum na podlahu s podlahovým vytápěním klidně nainstalovat.

  • Celoplošně lepené linoleum z role ( technické spicifikace ) je pro instalaci v kombinaci s podlahovým vytápěním vhodné.
  • Linoleum řezané ve čtvercích (Marmoleum DUAL od FORBO) ( technické spicifikace ) je rovněž vhodný pro podlahu s vytápěním.
  • Klikací formy linolea lepené na HDF deskách jsou ze spodní strany ještě opatřeny korkovou vrstvou. Tady už je použití v kombinaci s podlahovým topením k zamyšlení. Tepelný odpor najdete v technické specifikaci výrobku. Ovšem i tady výrobce uvádí, že podlahovina je vhodná pro použití v kombinaci s podlahovým vytápěním.

Shrneme-li to, lze říci, že všechny vyráběné formy podlahového přírodního lina jsou vhodné pro podlahy s podlahovým vytápěním.

U Pvc lina, vinylů a dalších podlahových krytin většinou zjistíte, že výrobky jsou pro instalaci na podlahy s vytápěním vhodné, je ale nutné se vždy podívat do technických specifikací a vzít v úvahu tepelný odpor materiálů a případné další podmínky výrobců.Otevřít hlavní stránku

Zavřít tuto stránku