Specialista na přírodní linoleum,
marmoleum, vinyl, pvc
a další podlahové krytiny

Nabízíme prodej a odbornou instalaci


Musí se linoleum vždy celoplošně přilepit?

  • Přírodní linoleum, marmoleum v rolích se musí k povrchu vždy celoplošně přilepit a to poctivě.

celoplošné lepení linolea

  • Linoleum ve čtvercích ( Marmoleum DUAL ) je potřeba rovněž celoplošně přilepit, jako linoleum v pásech, ale je možné použít i tzv. fixaci, při čemž čtverce bude možné opětovně sejmout.

  • Linoleum a vinyl na HDF deskách jsou koncipovány jako plovoucí podlaha, zpravidla se tedy nelepí.

  • PVC lina se v drtivé většině případů lepit musí a je to lepší i z hlediska trvanlivosti podlahy. Na trhu jsou ale i speciální PVC krytiny, které jsou konstruovány jako dočasná či ochranná krytina a nejsou určeny pro celoplošné nalepení. Je to ovšem pouze okrajová záležitost. Na českém trhu jsem použití těchto krytin ještě nezaznamenal.

  • Vinylové lamely je potřeba vždy celoplošně nalepit. U vinylů typu "klik" je potřeba postupovat individuálně podle kladečského předpisu, protože některé typy se kladou na samolepící fólii, u některých je uváděno položení plovoucím způsobem.

  • Pro každou krytinu doporučuji vyhledat si kladečský předpis a můžete tak kontrolovat realizační firmu, zda dodržela všechny podmínky. Budete taky vypadat chytře, což Vám umožní získat respekt, který Vám zajistí dodržení všech technologických předpisů ze strany řemeslníků, a kdyby náhodou respekt i přes to chyběl, budete přesně vědět, na co si stěžovat.


Otevřít hlavní stránku

Zavřít tuto stránku