Specialista na přírodní linoleum,
marmoleum, vinyl, pvc
a další podlahové krytiny

Nabízíme prodej a odbornou instalaci


Co je PVC lino?

I linoleum se, jako většina lidských produktů, neustále vylepšuje, rozvíjí a mění. Jednou ze zásadích vývojových fází linolea bylo nahrazení přírodních složek syntetickými. V době plastů to nemohlo být nic jiného, než PolyVinylChlorid - tedy PVC. Na trhu se tak souběžně s přírodním linem objevilo lino plastové - známé pod názvy: PVC podlaha, PVC lino, Vinyl, nebo prostě PVC.

FATRA lino, a.s.    je jedním z u nás nejznámějších výrobců PVC podlahovin.
Výrobců linolea z PVC je obrovská spousta a proto je nebudu ani vyjmenovávat.
Raději se podívejme na rozdíl mezi PVC linem a Vinylovou podlahou, protože v tom mnoho lidí trošku tápe.
U obou případů jde o podlahovinu z PVC.
Heterogenní PVC jsou krytiny vrstvené z několika různých vrstev zajišťujících rozměrovou stabilitu, útlum hluku, tepelnou izolaci, dekorativní vrstvu a samozřejmě PUR ochrannou vrstvu - též zvanou "nášlapná vrstva".
Homogenní PVC je krytina z jedné vrstvy materiálu v celé své tloušťce.
Jako zásadní rozdíl mezi PVC linem a Vinylovou podlahou je obecně vnímán fakt, že PVC lino je vyráběno v rolích a Vinyl v lámelách, nebo chcete-li v dílcích. Dekory imitující dřevo mívají tvar desek nebo parket a kamenné dekory mívají tvar dlaždic, věrně imitujíc své původní materiálové předlohy.

Více o vinylových podlahách se můžete dočíst zde.

Některé PVC a vinylové výrobky mají díky svému plastovému původu taky své nevýhody. Ty nevýhody nazýváme ftaláty a něco více si můžete o nich přečíst v další kapitole zvané FTALÁTY. Vyrábějí se ale i plastové podlahy bez ftalátů. PVC lina a vinyly na našem trhu, které ftaláty obsahují, splňují přísné hygienické normy a dle těchto norem je lze považovat za bezpečné.

Naši nabídku PVC lina najdete v našem eshopu.Otevřít hlavní stránku

Zavřít tuto stránku